2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapıda. İlk defa Almanya’da yaşayan yurttaşlarımız da oykullanabilecek. Seçimde oy vermek istiyorsanız, şunlara dikkat etmelisiniz:

Seçimde ilk tur 31 Temmuz - 3 Ağustos, ikinci tur ise 17 - 20 Ağustos tarihleri arasındaolacak. Bağlı bulunduğunuz konsoloslukların belirlediği yerlerde oy kullanabilirsiniz.Yurtdışında yaşayan Türklere ülkemizdeki seçimlere katılma olanağının sağlanmasını olumlu bulmakla beraber iki olumsuz durumla da karşı karşıya olduğumuzu belirtmeliyim:


1. Ülkemiz için bir dönüm noktası olabilecek bu seçimlerde dileğimiz, siyasal İslamcılıktan uzak, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan “Aydınlanma Devrimlerine”, “Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine” yürekten inanan ve bu konuda uğraş vermiş birisinin aday gösterilmesiydi.
2. Verilecek olan oyların seçim yerinde sayılmayacak olması da seçmende büyük bir güvensizlik duygusu uyandırmaktadır.

Yaz döneminin sona ermesiyle yeni bir döneme başlayacağız. Önümüzdeki etkinlikleri sizlere her zaman olduğu gibi zamanında bildireceğiz.

Birlikte çalışacak gönüllü Atatürkçülere ihtiyacımız var!

Etkinlik alanımızı zenginleştirmek, daha çok yurttaşımıza ulaşabilmek açısından siz değerli üyelerimizden bir ricamız olacak. Bu bağlamda, eğitim, kültür, müzik veya spor alanlarında çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik sunabileceğimiz projelerde bize katkınız olabilir mi? Kendinizin imkânı olmasa bile dost çevrenizden bu konularda gönüllü olarak çalışmak isteyenler mutlaka vardır.

Bu durumda siz üyelerimizin bizimle temasa geçmelerini önemle rica ediyoruz (Telefon: 01577-884 04 80). Ayrıca, Eylül/Ekim ayları içinde bu konuyla ilgili bir tartışma-görüşme toplantısı düşünmekteyiz.

Siz değerli Atatürkçü üyelerimize güzel bir yaz tatili dilerken, “Şeker Bayramınızı” şimdiden kutlar, esenlikler dileriz.

Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği Y.K. adına

Eren Tiryaki

Joomla templates by a4joomla